تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی

در این مقاله تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی را بررسی خواهیم کرد. امروزه کفپوش‌ها تبدیل به یکی از کاربردی‌ترین لوازم جانبی اتومبیل‌ شده‌اند. به صورت کلی وظیفه کفپوش زیبا نمودن کف کابین خودرو، جلوگیری از آسیب دیدن کف اتومبیل و آسان کردن شستشوی خودرو می‌باشد.

کفپوش یا کفپایی خودرو در واقع همانند یک فرش برای کف کابین خودرو عمل خواهد کرد و باعث حفظ زیبایی اتومبیل می‌شود. نصب کفوش خودرو بسیار آسان است و به راحتی می‌توان آن را از داخل اتومبیل خارج کرد. کفپوش‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که معروف‌ترین ‌آن‌ها مدل‌های 3 بعدی و 5 بعدی می‌باشند که قصد داریم اطلاعاتی کاربردی در خصوص این کفپایی‌ها به شما ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ تفاوت این کفپایی‌ها به شما پیشنهاد می‌دهیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

کفپوش سه بعدی

تفاوت کفپوش۳ بعدی و ۵ بعدی در چیست؟

تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی به چند عامل مهم بستگی دارد. باید اعلام کنیم که فروش کفپوش‌های 5 بعدی به نسبت مدل‌های 3 بعدی بیشتر است؛ زیرا این کفپوش‌ها دارای یکسری ویژگی‌های خاص به نسبت کفپوش‌های 3بعدی هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. در این بخش شما را بیشتر با تفاوت‌های اصلی این دو کفپوش آشنا خواهیم کرد:

 • دوام و عمر کفپوش‌های 5 بعدی به نسبت مدل‌های 3 بعدی بسیار بیشتر است.
 • کفپوش‌های 3 بعدی می‌توانند پوششی مطلوب ارائه دهند ولی کفپوش‌های 5 بعدی می‌توانند صد در صد کف کابین اتومبیل را بپوشانند.
 • کفپوش‌های 5 بعدی قیمت بیشتری به نسبت کفپوش‌های 3 بعدی دارند.
 • رنگ‌بندی کفپوش‌های 3 بعدی بسیار خوب است ولی مدل‌های 5 بعدی از تنوع رنگی بالاتری برخوردار هستند.
 • مقاوت کفپوش‌های 5 بعدی بیشتر از مدل‌های 3 بعدی خواهد بود و این کفپوش‌ها در برابر بسیاری از عوامل طبیعی مانند گرما، سرما، رطوبت، اصطکاک و سایر موارد مقاوم بوده و دچار تخریب و آسیب نخواهند شد.

پیشنهادی: شستوشوی کفپوش خودرو

کفپوش 3 بعدی چیست؟

اگر  قصد دارید که در نهایت یکی از مدل‌های کفپوش را انتخاب نمایید، باید علاوه‌ بر دانستن تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی در خصوص هرکدام از این کفپوش‌ها به صورت جداگانه اطلاعات کافی داشته باشید. امروزه تکنولوژی باعث شده که تولید کفپوش‌ها آسان‌تر، دقیق‌تر و با کیفیت بالاتری صورت بگیرد. در این کفپوش‌ها از فناوری لیزری استفاده می‌شود.

این فناوری باعث شده که قالب این کفپوش‌ها کل کف اتومبیل را پوشش دهند و از نفوذ مایعات، آلودگی، گرد و خاک، رطوبت به لایه‌های زیرین کف خودرو جلوگیری ‌کنند. شیار‌هایی که در کف این کفپوش‌ها استفاده شده است باعث می‌گردد اصطکاک بین مایعات ریخته شده بر روی کفپوش‌ کم شده و در زمان رانندگی حرکت سیالات را به حداقل می‌رساند.

تمامی مایعات ریخته شده در کف کابین خودرو با استفاده از همین شیار‌ها به بخش انتهایی مخزن سوخت ریخته خواهند شد و و از آلوده شدن کف خودرو جلوگیری می‌کنند. کفپوش‌های 3 بعدی با تکیه بر تکنولوژی 3 بعدی سازی، محیط خودرو را لوکس و جذاب نشان می‌دهند. همچنین شستشوی این مدل‌ها بسیار آسان است.

از مهم‌ترین قابلیت‌های مهم این کفپوش‌ها به نسبت مدل‌های قدیمی، عدم سر خوردن کفپوش در کف کابین است. دلیل این مزیت‌ شکل قالبی این کفپوش‌ها می‌باشد. کفپوش‌ 3 بعدی از مواد بسیار مرغوبی تولید می‌شوند و به همین علت در گرمای تابستان تغییر شکل نخواهند داد و در سرمای زمستان نیز شکننده نمی‌شوند.

تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدیمزایای کفپوش‌های 3 بعدی چیست؟

کفپوش‌های 3 بعدی به نسبت سایر مدل‌های قدیمی بازار دارای مزایای فراونی هستند:

 • جنس کفپوش‌های 3 بعدی به صورتی است که می‌توان آن را به راحتی شست.
 • با استفاده مکرر در طی سالیان دراز، این کفپوش‌ها تغییر فرم نخواهند داد.
 • در ساخت این کفپوش‌ها از مرغوب‌ترین مواد بازار استفاده شده است.
 • مقاومت حداکثری در برابر پوسیدگی و خوردگی
 • مدل 3 بعدی به دلیل داشتن نقش‌هایی خاص، جلوه خاصی به کابین خودرو می‌دهند.

کفپوش 5 بعدی چیست؟

مزایا و تفاوت کفوش ۳ بعدی و ۵ بعدی را بررسی نموده و در این بخش قصد داریم تا در خصوص کفپایی 5 بعدی اطلاعاتی کاربردی ارائه دهیم. همان طور که تکنولوژی در تولید و گسترش کاربرد کفپوش‌های 3 بعدی کمک بسیار زیادی کرده است، در خصوص کفپوش‌های 5 بعدی نیز این موضوع صدق می‌کند. تکنولوژی توانسته کیفیت محصولات جدید را به نسبت مدل‌های قدیمی در بازار بهتر کند.

کفپوش‌های 5 بعدی نوعی پوشش برای کف اتومبیل محسوب می‌شوند که در مقابل مدل‌های قدیمی و همچنین کفپوش‌های 3 بعدی برتری‌های زیادی دارند. در ساخت و تولید این مدل‌ها علاوه‌بر استفاده از مواد با کیفیت، از تکنولوژی اسکن لیزری که در تولید کفپوش‌های 3 بعدی استفاده می‌شود نیز بهره می‌برند. این تکنولوژی باعث می‌گردد که ابعاد این کفپوش‌ها در بهترین حالت خود قرار بگیرند.

مزایای کفپوش‌های 5 بعدی چیست؟

 • زیبایی خاص
 • مقاوت بسیار زیاد در برابر عوامل محیطی
 • داشتن بافتی چرمی
 • در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و خاک و غیره بسیار مقاوم است.
 • داشتن پدال استیل برای تحمل ضرباتی مکرری که راننده به پدال گاز و ترمز وارد می‌کند.
 • داشتن پوششی صد در صدی در کابین خودرو

کفپوش خودرو و رنگ آن

کفپوش خودرومهم‌ترین تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی در رنگ‌بندی این دو محصول می‌باشد. همان طور که پیش‌تر ذکر کردیم رنگ ‌بندی در انتخاب کفپوش خودرو نقشی کلیدی ایفا خواهد کرد. کفپوش‌های 5 بعدی نسبت به مدل‌های 3 بعدی از تنوع رنگی بالاتری برخوردار‌ هستند.

شرکت‌های تولیدکننده این محصول، محصولات بسیار زیادی را در رنگ‌های مختلف تولید کرده‌اند و شما می‌توانید بنابر سلیقه خود، رنگ این کفپوش‌ها را انتخاب کنید. امروزه به دلیل افزایش رنگ خودرو‌ها، شاهد افزایش رنگ کفپوش‌ آن‌ها نیز هستیم. کفپوش این خودرو‌ها در رنگ‌های مشکی، کرمی، خاکستری، بژ، قرمز، طلایی و آبی تولید می‌شود.

فروشگاه: خرید کفپوش 206

تعداد ابعاد کفپوش و سایر تفاوت‌های مهم

تفاوت های کفپوش خودروتاکنون تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی را به طور کامل بررسی کردیم. اما مهم‌ترین تفاوت این کفپوش‌ها ابعاد آن‌ دو محسوب می‌شود. کفپوش‌های ساده‌ای که لبه‌هایی کوتاه‌تر دارند را کفپوش 3 بعدی می‌نامند. در طرف مقابل کفپوش‌های 5 بعدی در قسمت کناری و لبه‌های خود، 5 سانتیمتر از مدل‌های 3 بعدی بزرگتر است؛ به همین دلیل می‌تواند پوشش بیشتری در کف کابین ایجاد کند.

البته باید ذکر کنیم که قیمت مدل‌های 5 بعدی بیشتر از مدل‌های دیگر است. جنس استفاده شده در کفپوش‌های 3 بعدی پلاستیک خشک است که علاوه‌بر داشتن کیفیتی بالا، دوام زیادی خواهد داشت. جنس کفپوش‌ 5 بعدی از چرم مصنوعی و یا طبیعی بوده و می‌تواند مدت زمان طولانی‌تری را به نسب مدل‌های 3 بعدی عمر کند.

فروشگاه: خرید کفپوش تیبا 1

کدام محصول را انتخاب کنیم؟

همان طور که پیش‌تر ذکر شد، این کفپوش‌ها هر دو مزایا و معایبی دارد. مشتریان باید بنابر سلیقه و نیاز خود یکی از این دو محصول را انتخاب کنند. اگر مایل به خرید محصولی هستید که قیمت مناسب، کیفیتی مطلوب، زیبا و در دسترس باشد می‌توانید از کفپوش‌های 3 بعدی استفاده کنید. اما اگر به دنبال محصولی هستید که کمی گران‌تر باشد و کیفیتی بسیار بالا دارای رنگ بندی متنوع زیبایی خاص باشد، پیشنهاد ما مدل‌ 5 بعدی است.

فروشگاه: خرید کفپوش پراید

کلام آخر

در این مقاله تفاوت کفپوش ۳ بعدی و ۵ بعدی را بررسی کردیم. نقش کفپوش در زیباسازی محیط اتومبیل را نباید دست کم گرفت. کفپوش اتومبیل می‌تواند به طرز خاصی محیط کابین خودرو را دگرگون کند. در بین لوازم جانبی خودرو کفپوش می‌تواند باعث استهلاک کمتر اتومبیل شود.

شستشو و تمیز کردن هر دو کفپوش بسیار آسان است و به طور کلی شما حتی اگر زمان بسیار محدودی نیز داشته باشید، باز هم می‌توانید کفپوش را تمیز کنید. برای خرید کفپوش 3 بعدی و 5 بعدی تنها کافیست از بخش فروشگاه وب سایت ما دیدن فرمایید.

 

 • hashemi
 • دوشنبه 15 خرداد 1402
 • 1469 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...