تعویض کفپوش خودرو در طول زمان

برخی اوقات کفپوش خودرو پوسیده یا لکه ‌دار شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. اگر چه شما عزیزان چند مراحل و دستور کارهای اساسی را رعایت نمائید، تعویض کفپوش خودرو کار سخت و دشواری نخواهد بود. کفپوش جدید و نو منجر می‌ شود که اتومبیل شما تقریباً جدید و تازه و زیبا به نظر رسیده و بسیاری از آلودگی ها و میکروب ‌های قدیمی را نابود کند. بهتر می باشد

در فصل زمستان یا آب و هوای مرطوب و بارانی و برفی از کفپوش ‌های لاستیکی یا ژله ای استفاده کرده تا باعث کم شدن ساییدگی و پاره شدن آن شوید و کفپوش ها به مدت زمان زیاد و طولانی تمیز و پاک به نظر برسد. در این مطلب درباره توصیه های تعویض کفپوش خودرو در طول زمان و روش تعویض کردن کفپوش و نشانه های تعویض کفپوش صحبت کرده ایم تا انتها همراه ما باشید.

نشانه و فاکتورهایی برای تعویض کفپوش خودرو


1- محل قرارگیری پاشنه پا راننده و سرنشینان حرکت یا بلند می شود

اگر استیل یا پد پاشنه پا نابود شده باشد، توصیه می شود که کفپوش خودروی خود را تعویض نمائید. این مشکل احتمالاً زمان شتاب یا ترمز گرفتن اتفاق افتاده که پاشنه شما باعث آن شده و سبب ایجاد درد به خاطر توانایی شما در کنترل ماشین خود خواهد شد.

2- کفپوش شما مانع ترمز، کلاچ یا پدال گاز می شود

اگر کفپوش شما به هر نوع و کاری سبب گیر کردن پدال می شود باید آن را تعویض کنید. این امر می تواند منجر شتاب نا خواسته خودرو شود و دوباره مانع از کنترل کامل و تمام ماشین خود شوید.

3- کفپوش ها به اطراف کف خودرو بلغزند

اگر یک کفپوش ماشین که در ثسمت راننده است به اطراف بلغزد باید جدی در نظر بگیرید و مسئله ای همانند به مورد بالا ایجاد خواهد شد. این امر می تواند از ترمز یا گاز گرفتن جلوگیری کند و سبب شود شما کنترل خودروی خود را از دست بدهید.

4- سوراخ بزرگ و فرسوده شدن کفپوش

سوراخ در کف کفپوش فقط یک مشکل و دردسر برای زیبایی و ظاهر خودرو نمی باشد، بلکه پتانسیل ایجاد تصادف در جاده را همراه خود دارد. شما عزیزان احتمالاً آن را متوجه نخواهید شد، ولی از پاشنه خود معمولا برای چرخاندن به عقب / جلو / پهلو استفاده می کنید. به همین خاطر، هر چیزی که منجر شود پاشنه شما گیر کند و نتوانید آن را تکان دهیدباد از آم دوری نمائید .

5- محافظت از کف یا پوشش آن کامل نباشد

یک فضای خالی در پوشش کفپوش و کف خودرو، فرش و موکت شما را در معرض انواع کثیفی ها و آلودگی ها و مایعاتی قرار خواهد داد که کفپوش خودرو اغلب از آن استفاده می کند. ابتدا، خیلی گران تر خواهد بود که بخواهید برای جایگزین کردن کفپوش موکت یا فرش ماشین خود، از نو بخرید تا یک مجموعه از کفپوش جدید خریداری نمائید. دوم، اگر اتومبیل خود را بدون موکت یا فرش آن بفروشید، لکه دار به نظر خواهد رسید و درست در آنجایی که کفپوش به طور کامل موکت شما را نپوشانده باشد.

فروشگاه: کفپوش تیبا 1

روش نصب و تعویض کفپوش

مرحله اول: یک کفپوش جدید و نو تهیه کنید

انتخاب یک کفپوش عالی و باکیفیت اولین کاری می باشد که باید انجام بدهید. چون نصب کفپوش یکپارچه خودرو کمی دردسر و سخت می باشد و وقت ‌گیر خواهد بود. از این رو بهتر است کفپوشی تهیه نمائید که تا مدت‌ ها بتوانید از آن استفاده نمائید و از مواد اولیه درجه یک تولید و ساخته شده باشد.

مرحله دوم: صندلی‌ های جلو را باز نمائید

صندلی‌ های اصلی راننده و کمک راننده که کنارر آن قرار دارد به وسیله چهار پیچ بزرگ به کف ماشین متصل شده است. از این رو باید برای نصب کفپوش آن ها را باز کنید.

مرحله سوم: صندلی‌ های عقب را کامل باز نمائید

در مرحله بعدی باید صندلی ‌های عقب را جدا نمائید. شکل اتصال این صندلی‌ ها با صندلی ‌های جلوی فرق دارد. برای خارج کردن پشتی صندلی عقب باید آن را از زیر بگیرید و به جهت بالا بکشید. همچنین برای خارج کردن نشیمنگاه صندلی عقب باید از بخش انتهایی آن را گرفته و سپس به طرف بالا در بیاورید.

مرحله چهارم: کمربند ایمنی را خارج نمائید

در مرحله چهارم باید قفل کمربند ایمنی که به کف ماشین وصل شده را باز نمائید. زمانی که صندلی ‌های عقب و جلو را باز کردید محل اتصال قفل کمربندهای ایمنی کاملاً قابل مشاهده خواهد بود. با باز کردن پیچ این قفل‌ ها می ‌توانید به اسانی آن را از جای خود خارج نمائید.

مرحله پنجم: کفپوش قدیمی و کهنه خود را از جایش در بیاورید

اگر از پیش اقدام به نصب کفپوش یکپارچه خودرو کرده اید و حال این کفپوش دچار پوسیدگی و پارگی شده است باید آن را بیرون آورده و تعویض نمائید. اگر مانع دیگری برای خارج کردن کفپوش کهنه و پوسیده مشاهده می کنید باید آن را برطرف کنید و سپس کفپوش را خارج نمائید.

فروشگاه:کفپوش 206

مرحله ششم: کفپوش جدید و نو را جایگزین قدیمی کنید

شما عزیزان می ‌توانید از کفپوش کهنه برای الگوی برش کفپوش جدید و تازه خود استفاده نمائید. به این حالت که کفپوش قدیمی را روی کفپووش نو قرار دهید و همه محل برش ‌ها و سوراخ ‌ها را علامت بگذارید. بعد از آن کفپوش جدید را کف خودروی خود پهن کرده ولی اگر پیش از آن آلودگی و کثیفی کف خودرو وجود دارد آن را به طور کامل پاک و تمیز کنید.

مرحله هفتم: کفپوش نو را برش زده و ثابت کنید

اگر چروک و خم شدگی ای در کفپوش مشاهده می کنید آن را از بخش مرکز به جهت بیرون صاف نمائید. سپس محل ‌ها و مکان های علامت‌ گذاری شده را برش دهید.

مرحله هشتم: قفل‌ های کمربند ایمنی و صندلی ‌ها را به جای خود برگردانید

بعد از اینکه کفپوش خودرو را به طور کامل نصب کردید، حالا باید قفل های کمربند ایمنی خودرو و صندلی ‌های عقب و جلو را به جای خود برگردانید و محکم نمائید.

شما عزیزان باید بدانید که این مراحل بالا برای کفپوش های قالبی و یکپارچه می باشد و می توانید با استفاده از کفپوش های سه بعدی و پنج بعدی و تکه ای مراحل کمتری را طی کنید و دیگر نیاز به کندن و در آوردن صندلی ها و کمربندها نمی باشد و برای آن که بهتر این امر را بفهمید و متوجه شوید می توانید با کارشناسان ماهر و با تجربه سایت ایلیا بست تماس بگیرید و از آن ها مشاوره دریافت نمائید.

فروشگاه:خرید کفپوش پراید

سخن آخر

در این مطلب درباره توصیه های تعویض کفپوش خودرو در طول زمان و طریقه نصب انواع کفپوش و نشانه های تعویض کفپوش خودرو صحبت کرده ایم. همان گونه که شما به عنوان یک راننده به لوازم خودرو خود اهمیت بالایی می ‌دهید و در صورت ایجاد مشکلی سریع آن را تعویض و رفع می ‌کنید، باید تعویض کفپوش خودرو را نیز در نظر بگیرید چون که این لوازم یکی از لوازم جانبی بسیار مهم و اصلی ماشین محسوب خواهد شد که به آسایش و راحتی هر چه بیشتر شما در رانندگی کمک زیادی خواهد کرد.

  • hashemi
  • پنجشنبه 25 اسفند 1401
  • 1183 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...