درباره انواع کفپوش های مدل کوییک از برند سایپا چه می دانید ؟

طبق آخرین آماری که از پرفروش‌ترین خودروهای ایرانی در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ اعلام شده است، انواع مدل‌های کوییک تولید سایپا جز پرطرفدارترین خودروهای ایرانی بوده‌اند.
اگر شما هم صاحب این ماشین شهری جمع و جور هستید، با توجه به اوضاع اقتصادی و تورم افسارگسیخته‌ای که بر همه چیز حاکم شده است، قطعا به فکر افتاده‌اید تا بیش از پیش، قدر داشته‌های خود را بدانید و هر طور که می‌توانید در نگهداری از وسیله نقلیه خود بکوشید و بر عمر مفید آن بیفزایید.

 

در اینجا به مقاله ای که توسط فروشگاه اینترنتی ایلیا بست  گرد آوری شده می پردازیم.

 

وقتی مردم در مورد تعمیر و نگهداری از خودرو فکر می‌کنند، معمولاً به موتور، بدنه و سایر ساختارهایی می‌اندیشند که باید توسط متخصصان بررسی و سرویس شود.
متأسفانه، اکثر مردم از مراقبت از چیزهای ساده مانند فضای داخلی خودرو غافل می‌شوند، در حالی که کابین شیک و تمیز به سالم و نو ماندن خودرو کمک می‌کند و هر گاه مالک قصد فروش خودرو را داشته باشد، کابین سالم یک امتیاز بزرگ برای ماشین محسوب می‌شود.
به همین دلیل است که خرید مناسب‌ترین کفپوش خودرو به زعم بسیاری از کارشناسان یک سرمایه‌گذاری اصولی محسوب می‌شود.

 

اهمیت کفپوش خودرو

کفپوش ماشین برای محافظت از کف وسیله نقلیه شما در برابر همه خاک و گلی که به آن وارد می‌کنید، تکه‌های غذا و قطرات نوشیدنی که ریخته‌اید و گردو غبار محیط، یک محافظ کاربردی است.
کفپوش خودرو کوییک به ویژه در مناطقی مانند شمال کشور که باران یا برف زیاد می‌بارد، بسیار مورد اهمیت است، زیرا آبی که با کفش و چتر شما وارد ماشین می‌شود، زمینه رشد میکروارگانیسم‌های مضر را تقویت می‌کند.
انتخاب یک کفپوش مناسب و باکیفیت برای کوییک، اهمیت بسیار زیادی برای تمیز کردن فضای داخلی خودرو دارد، تا جایی که کابین خودرو را به محیطی بهداشتی و بدون بو تبدیل می‌کند.
با هر هدفی که اقدام به نصب کفپوش یا فرش خودرو کنید، چه برای رفاه و زیبایی خودرو کوییک باشد یا تمیز نگه داشتن و رعایت بهداشت، در واقع سلامت وسیله نقلیه خود را تضمین کرده‌اید.
بله! درست شنیدید! کفپوش خودرو می‌تواند از هزینه‌های جانبی نگهداری ماشین بکاهد. می‌پرسید چگونه؟! برایتان توضیح خواهیم داد.
شاسی، اسکلت خودرو کوییک شماست و یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین محسوب می‌شود. همین قاب آهنی است که بار کل ماشین و افراد نشسته در آن را بر دوش می‌کشد.
بنابراین باید به خوبی از آن نگهداری و مراقبت کرد. گاهی اوقات، آب انباشته شده بین کفپوش و شاسی، آنقدر باقی می‌ماند که منجر به زنگ زدگی، بوی بد، کپک و رشد سایر باکتری‌های مضر می‌شود.

به همین سادگی یک محیط ناسالم ایجاد می‌شود که هم عمر مفید خودرو را کم می‌کند و هم موجب بیمار شدن سرنشینان می‌شود.
زندگی مدرن، آنقدر به مالک خودرو فرصت و زمان آزاد نمی‌دهد که بتواند هر روز دستی به سر و روی خودرو بکشد، گاهی شاید حتی در طول ماه هم فرصت نشود که بتوانید بیرون و درون کوییک خود را تمیز کنید.
بنابراین آلودگی‌ها فرصت کافی دارند تا به بدنه ماشین شما آسیب بزنند و در داخل محیط سرد و مرطوب خودرو رشد کنند. راهکار پیشگیری از این اتفاق نامطلوب، انتخاب یک کفپوش خودرو خوب است که با کمک آن می‌توان از تجمع گرد و غبار و آب در فضای داخلی جلوگیری کرد.

 

مزایای استفاده از کفپوش خودرو

به غیر از حفاظت از بدنه و اسکلت خودرو و حفظ بهداشت، استفاده از کفپوش مزایای دیگری نیز دارد که به آن می‌پردازیم:

• ایجاد بوی مطبوع در کابین
اگر بوی کپک‌زدگی در خودرو وجود دارد که نمی‌توانید آن را مهار کنید، دست از جاروبرقی کشیدن و بخارشوی بردارید و به فکر خرید کفپوش تازه باشید. کفپوش خودرو شما جاذب رطوبت است و متاسفانه سریع خشک نمی‌شود، به همین علت به خانه میکروب‌ها تبدیل شده است. کفپوش خودرو را سرع‌تر عوض کنید.

• قیمت خودرو کوییک خود را افزایش دهید
زمانی که به دنبال فروش وسیله نقلیه خود هستید، اضافه کردن کفپوش تازه به خودرو، راهی مقرون به صرفه برای بهبود ارزش خودروی شماست تا مطمئن شوید که پول بیشتری دریافت می‌کنید.

• زیبایی بصری ایجاد کنید
تطابق رنگ کفپوش با دیگر اجزای طراحی داخلی کابین کوییک، بر زیبایی بصری خودرو می‌افزاید.

 

ویژگی‌های کفپوش مناسب برای خودرو

اگرچه مردم اغلب روکش صندلی‌ها و داشبورد خود را عوض می‌کنند، اما اکثرا نیاز به کفپوش اضافی ماشین را نادیده می‌گیرند.
شاید تنها زمانی که به فکر تعویض کفپوش خودرو بیفتند، وقتی باشد که قصد داشته باشند رنگ داخلی کابین را تغییر دهند و با روکش صندلی، بالشتک‌ها، دور فرمان، سردنده و … هماهنگ کنند یا زمانی باشد که کفی ماشین پاره شده باشد و بخش قابل توجهی از آن از بین رفته باشد.
اگر با دقت به مزایای این بخش از لوازم جانبی خودرو بپردازید، خواهید دید که چقدر مهم است تا با وسواس بیشتری یک کفپوش باکیفیت را تهیه کنید. پیش از خرید همواره به موارد زیر دقت کنید:

• مقاومت در برابر نفوذ آب و آلودگی
گمان نکنید که چون در منطقه‌ای گرم و خشک زندگی می‌کنید، اهمیتی ندارد که جنس کفپوش خودرو شما چگونه باشد. تغییرات جوی قابل‌پیش‌بینی نیست، از طرفی شاید سفر ضروری به منطقه‌ای پرباران برای شما اتفاق افتاد، بنابراین باید همواره مجهز باشید.
بهترین کفپوش برای کوییک، باید از متریالی ساخته شده باشد که ریزترین قطعات گرد و غبار و آب را از خود عبور ندهد.

• مقاوم در برابر لغزش و جابجایی
کفپوشی که با ورود و خروج سرنشینان جابجا شود، ضمن اینکه خطر جانی برای آنان خواهد داشت، نمی‌تواند محافظت خوبی هم از کف خودرو داشته باشد.
بنابراین بهترین کفپوش خودرو باید کاملا اندازه کف کوییک باشد و به همین دلیل باید دقت کنید که نوع کفپوش انتخابی با مدل ماشین شما هماهنگ باشد.

• مقاوم در برابر صدا
تنها کسانی که تجربه رانندگی بدون کفپوش را دارند می‌دانند که یک کفی باکیفیت تا چه میزان می‌تواند از حجم صدای برخورد سنگ‌ها با بدنه خودرو و تلق تلق کردن موتور بکاهد.
کفپوش خودرو کوییک شما اگر از جنس متریال بی‌کیفیت و نامرغوب و نازک باشد، عایق صدا نخواهد بود. اگر دلتان می‌خواهد وقتی پشت فرمان می‌نشینید و شیشه‌ها را بالا می‌کشید غرق در آرامش باشید یا جز صدای موسیقی، صدای آزار دهنده دیگری نشنوید، به فکر یک کفپوش مناسب باشید.

• خشک شوندگی سریع
اگر ساکن مناطق پربارش هستید، بسیار مهم است که کفپوش خودرو کوییک شما وقتی در مجاورت هوا قرار بگیرد به سرعت خشک شود. از طرفی گاهی لازم است تا ریختن مایعات کف خودرو را با یک دستمال جمع کنید و کفپوش را خشک کنید.
خشک شدن سریع کفی یک مزیت مهم برای آن محسوب می‌شود که در هنگام خرید باید به این ویژگی دقت کنید.
• قیمت مناسب
اگرچه کیفیت، اصلی بسیار مهم در انتخاب کفپوش است، اما به هر حال قیمت مناسب نیز موضوعی است که نباید به آن بی‌توجه بود. کوییک در زمره خودروهای اقتصادی سایپا قرار دارد، بنابراین انتظار می‌رود لوازم جانبی آن نیز از محدوده قیمتی مناسب و منطقی برخوردار باشند.
برای خرید کفپوش خودرو کوییک با کیفیت و قیمت مناسب، با ما تماس بگیرید.