قفل کاپوت خودرو - ilyabest
قفل کاپوت ضد سرقت خودرو

قفل کاپوت ، دزدگیر دوم ماشین؟!

امروزه با افزایش روز افزون قیمت خودرو و به دنبال آن افزایش قیمت قطعات خودرو شاهد دزدیده شدن قطعات موتور ، باطری ، ای سی یو و برخی موارد دیگر هستیم.

 

با ایلیا بست همراه باشید.

 

همین امر باعث شده در کنار استفاده از دزدگیر اتومبیل ، از ابزارهای دیگری که وظیفه ضد سرقت کردن لوازم خودرو را برعهده دارند ،بهره بگیریم.

یکی از این ابزار ها که در بالا بردن امنیت خودرو دخیل است ، قفل کاپوت می باشد. البته در کنار قفل کاپوت ، ابزارهای دیگری هم در محدوده کاپوت وجود دارد ، که وظیفه ضد سرقت کردن کامپیوتر را بر عهده دارد و به قفل ECU معروف است.همچنین به محافظ ضد سرقت باطری خودرو نیز می توان در اینجا اشاره کرد.

 

ابزارکهای تازه وارد بازار در راستای ضد سرقت کردن لوازم خودرو

در کنار لوازمی که ذکر شد ، قفل زاپاس نیز در خودرو وظیفه حفاظت از تایر زاپاس را برعهده دارد و ابزار ضد سرقت دیگری نیز به تازگی پدیدار شده ، که درب های اتومبیل را به یک درب ضد سرقت تبدیل می کند و سایر ابزارک ها که در ذیل نام تعدادی از آنها آورده شده است.

 

قفل تایر زاپاس – ایلیا بست

قفل زاپاس

محافظ باطری خودرو

قفل کاپوت

محافظ کاپوت

محافظ (ECU) ای سیو

محافظ دستگیره های درب های کناری اتومبیل

پیچ ضد سرقت رینگ اسپورت

 

 

فرق قفل کاپوت و محافظ آن :

قفل ، کار باز و بسته کردن را انجام می دهد که همراه با یک کلید این کار امکان پذیر است. اما محافظ اغلب قطعه ای صفحه ای مانند و فلزی است که جلوی راه های دسترسی و مجاری نفوذی به ضامن های تعبیه شده در پشت دستگیره درب های کناری اتومبیل ، ضامن درب صندوق اتومبیل و همچنین ضامن درب موتور را می پوشاند تا کار سرقت را ناتمام یا در حد امکان زمان بر کند.

 

محافظ درب موتور پژو 206 – ایلیا بست

کاربرد محافظ درب موتور (قفل کاپوت)

کاربرد قفل کاپوت به ابن گونه است که با بستن راه های نفوذی و دشوار کردن کار سرقت، از سرقت باتری و ecu خودرو جلوگیری می کند. شما به عنوان خریدار این محصول ، به راحتی و بدون داشتن دانش خاصی میتوانید کار نصب این محافظ را انجام دهید. امروزه متاسفانه با بالارفتن قیمت قطعات خودرو  شاهد افزایش سرقت در این زمینه از جمله سنسورهای داخل موتور، پخش خودرو، حتی لاستیک اتومبیل و سایر لوازم هستیم. همین دلیل موجب شده است اتومبیل خود را مجهز به دزدگیر خودرو، محافظ وسایر لوازم ضد سرقت نمود تا از دزدیده شدن قطعات و لوازم اتومبیل ، به نوعی  جلوگیری شود.

البته همه این وسایل بیشتر کار سرقت را به تاخیر می اندازند تا اینکه بتوانند از سرقت جلوگیری کنند(به قول معروف از قدیم گفتند : قفل مال آدم حلال زادست).😄

 

پیشنهاد ایلیا بست این است تمامی این ابزار های ضد سرقت را تهیه کنید و روی خودروی خود نصب بفرمایید ، تا از سرقت باتری ، ecu ، سنسور ها و سایر لوازم خودروی خود در امان باشید.

 

عملکرد ضد سرقت کاپوت

یک تفاوت دیگر که در طرز کار قفل کاپوت با محافظ کاپوت وجود دارد این است که سارق حتی با کشیدن ضامن درب موتور از داخل خودرو باز هم موفق به باز کردن آن به دلیل داشتن یک ضامن اضافه که در قفل هست ، نمی شود ، در صورتی که عملکرد محافظ به این صورت نیست.

همچنین حتی صاحب خودرو نیز برای باز کردن کاپوت ابتدا باید قفل آن را به وسیله کلید باز کند و سپس اقدام به کشیدن ضامن کند و آن را باز کند.

محافظ درب موتور همچنین کمک می کند اگر روی ماشین خود دزدگیر نصب کرده اید ، سارق دیگر قادر به قطع کردن آن نباشد ، زیرا سارق دیگر دسترسی به باتری خودرو ندارد تا برق آن را قطع کند.

 

خرید قفل کاپوت باکیفیت

همیشه سعی کنید در مواقع خرید اجناس علاوه بر در نظر گرفتن برند آن محصول ، کیفیت آن را نیز بررسی بفرمایید.

در مورد قفل کاپوت یکی از مواردی که ممکن است رخ بدهد ، خرابی آن است که با یک انتخاب غلط در خرید خود باعث مواجهه شدن با این مشکل می شوید.خرابی محافظ منجر به عدم دسترسی شما به قطعات جلوی خودرو در مواقع حساس و حیاطی که به آن نیاز دارید می شود.

اما پیشنهاد میکنم یا یک خرید با کیفیت در مورد قفل کاپوت داشته باشید و یا محافظ درب موتور بدون  قفل تهیه فرمایید تا با این مشکل مواجه نشوید.

در ادامه از شما دعوت میکنم راهنمای نصب محافظ درب موتور یکی از انواع اتومبیل ها را به عنوان نمونه ، مطالعه بفرمایید.

 

نحوه نصب محافظ درب موتور خودرو پژو 206

برای اینکار نیاز به یک آچار 10 برای باز کردن پیچ های قفل فابریک ماشین دارید.

قبل از آن برای باز کردن جلو پنجره خودرو ابتدا باید خار های تعبیه شده در بالای آن را از جای خود خارج کنید و جلو پنجره مشکی را بیرون آورید .

حال به وسیله آچار 10 پیچ های قطعه ضامن کاپوت خودرو را باز کرده ، محافظ را روی آن قرار دهید و پیچ ها را ببندید (به همین سادگی).

در مرحله آخر جلو پنجره را در جای خود قرار بدهید .

علاوه بر نصب این محافظ ضامن کاپوت نیاز به نصب محافظ سیم کاپوت 206 نیز داریم که در پکیج محافظ موجود است و به دلیل دسترسی آسان از سمت چراغ راننده به سیم کاپوت نیز ضروری می باشد.

در آپدیت (بروزرسانی) مطلب در آینده در  این مورد توضیح خواهم داد.

 

گرد آورنده : ایلیا بست – ilyabest.com