تیغه برف پاک کن خودرو

یکی از عوامل خطر آفرین در سانحه های رانندگی عدم دید جلوی خودرو است که ناشی از کثیف بودن شیشه جلو یا گرفتن بخار در زمستان و بارش برف و باران است.

در این مقاله همراه ایلیا بست باشید تا اطلاعات کامل تری در مورد برف پاک کن خودر دریافت کنید.

در گذشته ابتدایی ترین کار برای از بین بردن  کثیفی شیشه های خودرو ، پاک کردن آن به وسیله دستمال بود که قبل از شروع رانندگی امکان پذیر بود.

اما در روز های برف و بارانی با اوضاع لغزندگی جاده ها و کاهش سطح ایمنی دیگر این راه حل کاربردی نبود.

از همین رو شرکت های تولید کننده خودرو برآن شدند که برای حل این مساله دنبال راه چاره باشند.

بعد ها پیشرفت صنعت و ارائه ی راه حل های بسیار محققان و طراحان منجر به پیدایش ابزاری به نام برف پاک کن خودرو شد.

 

 

تیغه برف پاک کن

تیغه برف پاک کن دارای جنس لاستیکی مانندی است که بسیار ظریف و مخصوص پاک کردن شیشه خودرو طراحی شده ، این تیغه به صورت تک نیز در لوازم یدکی فروشی های خودرو برای خرید در دسترس است اما جا زدن آن در بدنه برف پاک کن کاریست بسی دشوار و بخاطر همین امر، اغلب مصرف کنندگان برف پاک کن را به صورت کامل برای نصب بر روی ماشین خود تهیه میکنند که نسبت به خرید تکی تیغه قیمت به مراتب بالاتری دارد.

ویژگی خاصی که تیغه برف پاک کن  دارد مواد و طراحی است که در آن به کار گرفته شده است.

مواد اولیه ای که در تولید این محصول استفاده شده به نوعی است که مانع خراب شدن آن در کوتاه مدت می شود ، همچنین طراحی آن به نوعی است که خط و خشی بر روی شیشه نیندازد و تا حد امکان ضررات کثیف را از روی شیشه بلند کند.

 

برف پاکن فلزی

 

دو مدل برف پاک کن خودرو از لحاظ جنس بدنه آن در بازار موجود است

فلزی :

بدنه فلزی دارای دوام بیشتری است و این قابلیت را دارد که بدون تعویض بدنه ، تیغه لاستیکی قدیمی آن را عوض کرد و تیغه لاستیکی جدید را جایگزین آن کرد.

ژله ای :

که دارای انعطاف بیشتری است ولی بهتر فرم شیشه را به خود می گیرد.اما نکته منفی در این مدل این است که دیگر قادر نخواهید بود تنها تیغه ی لاستیکی آن را تعویض کنید و در صورت خراب شدن به دلیل یکپارچه بودن بدنه آن با تیغه لاستیکی ، باید به طور کامل تعویض آن صورت گیرد.

البته مقدار دوام تیغه لاستیکی هر دو نمونه به یک اندازه است و تنها جنس بدنه آنها گونه ای است که آنها را از یکدیگر متمایز می نماید.

همچنین برف پاک کن فلزی به دلیل مقاومت بالای فلز در مقابل جنس پلاستیکی دیرتر دچار پوسیدگی و همچنین آفتاب سوختگی آن می شود.

 

برف پاکن ژله ای

 

در چه شهری از چه برف پاک کنی استفاده کنیم؟

در شهرهای سردسیر که بارش برف دارند نمونه فلزی بهتر است ، زیرا استفاده از نمونه ژله ای در هنگام بارش برف و زمانی که برف در کنار شیشه ها منجمد شده ، رفته رفته با گسترش این انجماد تا قسمت بیشتری از شیشه موجب شکستن و یخ زدگی برف پاک کن ژله ای می شود.

همین امر باعث می شود این مدل برف پاک کن ها در شهر های سردسیر چندان طرفداری نداشته یاشند.

در شهر های گرمسیری هر دو نمونه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

خرید انواع برف پاک کن خودرو

برای خرید برف پاک کن خودرو اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید سایز آن است.

برف پاک کن های خودرو دارای سایز بندی هایی هستند که به نسبت مقیاس شیشه های انواع خودرو اندازه گیری شده اند.

معایب خرید سایز غیر از سایز مورد نظر

اگر شما برف پاک کن با اختلاف حتی یک سایز بزرگتر یا کوچکتر تهیه کنید باعث می شود سایز بزرگ آن به لبه های اطراف شیشه برخورد کند و سریعا تغییر شکل دهد و دیگر شیشه را به خوبی پاک نکند. همچنین باعث فرسودگی سریع آن می شود.

همچنین خرید سایز کوچک تر باعث می شود تا قسمت کمتری از شیشه ی خودروی شما تحت پوشش باشد و بخش وسیع دیگری از شیشه خودرو به مانند قبل کثیف باقی بماند.

جنس و مواد بکار رفته در آن

جنس شیشه پاک کن خودرو نیز باید به نوعی باشد که در فصل های گرم سال دچار آفتاب سوختگی و نیز در بخش های سرد سال باعث یخ زدگی نشود و همچنین عمر مفید آن طولانی باشد و سریع دچار پوسیدگی نشود چون در ابتدای امر موجب ایجاد خط و خش بر روی شیشه ی خودروی شما می شود.

برف پاکن سمند – ایلیا بست

 

فروشگاه اینترنتی ایلیا بست انواع و اقسام  برف پاکن خودرو با کیفیت بالا را با قیمت‌های مختلف روی سایت قرار داده است تنها کافیست محصول مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کنید تا از یک خرید ارزان و با کیفیت بهره مند شوید.

 

یک نکته ی بسیار مهم برای کسانی که خودروی خارجی دارند :

لوازم اکثر خودرو های خارجی به ندرت در دسترس قرار دارد و یا گران است ، اما شما با دانستن این تکنیک می توانید با استفاده از دانستن سایز برف پاک کن خودرو خود از برف پاک کن خودرو های ایرانی استفاده کنید و صاحب یک برف پاک کن ارزان برای خودروی گران خود شوید.

 

سایز برف پاک کن های اتومبیل های خارجی :

سایز اکثر برف پاک کن های خودروهای خارجی با سایز برف پاک کن خودروهای سمند و پژو 206 یکی است و شما تنها در خرید باید دقت کنید که یک جنس با دوام انتخاب کنید.

سایز شیشه پاک کن سمند : 18-24

سایز شیشه پاک کن پژو 206: 16-26

سایز شیشه پاک کن پراید: 18-18 قابلیت نصب بر روی خودرو های هایلوکس و کاپرا به دلیل کوتاه بودن شیشه جلوی آنها را دارد.

سایز شیشه پاک کن تندر90 (ال90):20-20

سایز شیشه پاک کن پژو405 : 22-22

سایز سایر خودرو ها به طور مثال تیبا ، ساینا ، کوییک و پراید یکی می باشند.

همچنین سایز برف پاک کن سمن با سورن و دنا یکی می باشد.

 

گرد آورنده :ایلیابست – ilyabest